Květen 2017

hubnutí

22. května 2017 v 9:38 | Stromenka04
Ahojky,
tady bych vám chtěla poradit jak zhubnout. Já jsem vždycky měla problémy s váhou. I když jsem nebyla zas tak tlustá ale pár kil navíc jsem měla. V 5 . třídě si ze mně dělali legraci , že jsem tlustá. neuběhla jsem to co ostatní. Tak tady bych vám chtěla dát pár tipů jak zhubnout.

MOTIVACE:
Jestli chceš zhubnout tak si nejdřív řekni proč chceš zhubnout. Já jsem chtěla zhubnout , protože už jsem nechtěla poslouchat jak se mi ostatní spolužáci smějí. Takže si prostě řekni proč chceš zhubnout. Musíš mít nějakou motivaci a tu si prostě říkej v duchu nebo můžeš i nahlas když si chceš vzít něco sladkého.

PSÁT SI:
Já jsem si psala co jsem snědla. Mě to příjde jako dobrý způsob abych věděla co jsem ten den snědla. Ale samozřejmě si to nemusíš psát ale příjde mi to lepší.

KALORIE:
Každé jídlo má nějaké kalorie. Voda nemá žádné. Ale je taky dobré si psát kolik si snědla děnně kalorii. když chceš zhubnout tak by se tak denně mělo sníst 3600 kalorii. Tak ted tady dám nějaké jídla a kolik mají kalorii.

Jablko 260 kalorii
houska 500 kalorii

Takhle bych to tady mohla psát ještě hodně dlouho. Jesli tě to zajímá víc tak na obalech od jídel jsou tam malými písmenky na druhé straně napsané ty kalorie. Ale taky když si do počítače zadá nějaké jídlo a kolik má kalorii tak ti tam výjdou nějaké stránky. Tady ti napíšu na jednu stránku odkaz:

https://www.kaloricketabulky.cz/

CVIČENÍ:
Ale jestli cheš zhubnout tak nestačí jen jíst zdravě ( i když to už je taky dobré). Já jsem si udělala takový cvičební plán. A psala jsem si to na papír abych na to nezapoměla. Ale jestli nějaký den nemáš prostě na cvičení náladu tak se jdi třeba projít.Tady je jen pro předsatvu takový cvičební plán od pondělí do neděle:

PONDĚLÍ: 30 minutová jízda na kole
ÚTERÝ: 10 minutové cvičení
STŘEDA: 15 minutové zaběhání
ČTVRTEK: hodinová procházka
PÁTEK: odpočinek
SOBOTA: odpočinek
NEDĚLE: 10 minutové cvičení

V nějakých dnech si můžeš dát i pauzu.

NA ZÁVĚR:
Samozřejmě chvíli trvá než zhubneš. Ale když potřebuješ např. zhubnou pět kilo do týdne tak to rozhodně tak rychle nezhubneš ale za pár měsíců možná ano. Mě to taky trochu trvalo. Ale nakonec jsem byla ráda , že jsem zhubla. Sice se mi spolužáci posmívají zase kvůli něčemu jinému ale cítím se líp. Takže jestli potřebuješ zhubnout tak si věř a zvádneš to.

Stromenka04S vyplazeným jazykem

šikana a pár rad navíc

9. května 2017 v 14:55 | Stromenka04
Ahojky,
ve 4. třídě mě holky i kluci ze třídy šikanovali.Tak proto vám tady k tomu něco napíšu abyste si nemuseli protrpět to co já.

Nikdy mě moc ve třídě neměli rádi.Ve 4. třídě jsem mi začali posmívat nechtěli u mě chodit abych je náhodu nenakazila.když byl tělocvik tak se nechtěli dotknout míče , kterého jsem se dotkla já.Při tělocviku se mi smáli a před ostatními třídami mě pomlouvali.Hrozně jsem se jich bála.Každý den ve škole pro mě bylo utrpení.Jednou jedna holka pozvala na hřiště celou třídu ale mě (samozřejmě) ne.Byla jsem s teho hodně smutná ,protože jsem němela moc přátel.Jednou jsem se ve škole dokonce i rozbrečela.Až jednou jsem to řekla mamce (asi až po 6 měsících).Ta zavolala paní učitelce a aby jim domluvila.Ale ta byla moc hodná takže toho nenechali a bylo to ještě horší.A potom zavolala mamka zástupkini ředitele ,která řeší šikanu.Ona si ty který mě šikanovali zavolala.Pár dní to bylo dobrý ale pak zase začali.Pak byla 5. třída a vubec se to nezměnilo.Ale paní učitelka mě dala do jiné třídy a tam mám pár dobrých kámošek a už je to dobrý.

a ted pár rad:
neboj se to někomu říct (mamka,příbuzní,paní učitelka,... atd.)
nenech sicto líbit.Nikdo nemá právo tě urážet.Já jsem si to nechala líbit ale ted jsem se naučila říct co si doopravdy myslím.Sice mě v nové třídě nemají všichni rádi ale moje kamarádky se mě zastanou.A je to rozhodně lepší než v té staré třídě.
Když tě nechtějí tak za nimi nechod.Ze začátku jsem to tak dělala.Ale vím že když mě nechtějí tak mě prostě nechtějí.
Taky si na ně něco vymysli.Když oni ti něco řeknou tak jim taky něco řekni.Vím sice se to lépe napíše než udělá.Ale jde to.

Snad se vám tento článek líbil.

Stromenka04

dva lehké účesy které zvládne každá dívka

3. května 2017 v 11:41 | Stromenka04
Ahoj,
Tady vám napíšu pět mexa lehkých účesů které zvládne každá dívka.A nejsou vůbec složité.

1.
Co budeš potřebovat:
dvě gumičky

NÁVOD:
Uděláš si culík (jak ti to bude příjemné).Pak si nad gumičkou uděláš dvě půlky.A prostrčíš tam ten cop.A utáhneš to.Pak si vezmeš ty zbývající vlasy a zapleteš si copánek.No a je to hotovo.

2.
co budeš potřebovat:
pár sponek (na upevnění)
jednu gumičku

NÁVOD:
Vezmeš si u jedné strany hlavy kousek vlasů a zapleteš si to do copánku.A připevníš.No a to samé uděláš i na druhé straně a taky připevníš sponkou.Pak si vlasy dáš na jednu stranu a uděláš si culík.A kdyby ti nějaké vlasy vyčnívali nebo nějak jinak tak si je upevni sponkou.

Tak snad se vám tyto účesy líbili a brzy je vyskoušíte.S vyplazeným jazykem

Kdo vlastně jsem???

3. května 2017 v 11:01 | Stromenka04
Ahojky,
chtěla bych se vám trochu představit.
Takže zaprvé jsem HOLKA (možná to někomu došlo).
Je mi náct (kolik doopravdy tak to si můžete tipnout.Ale ještě nejsem dospělá a taky ještě chvíli nebudu).
Baví mě psát povídky a příběhy.A asi proto jsem si založila tento blog.
No a nevim co bych jsem ještě dopsala.....třeba že moje jméno začíná na K.A to je asi vše....
Budu se snažit na blog dávat nějaké zajímavé články.A jestli chcete tak mi můžete do komentářů napsat jaký by jste chtěli (myslím tím nějaké téma a já vám ten článek napíšu).
A to je asi vše tak ahojMrkající